Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 18:54




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Iul 2008 12:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Mar 2008 02:14
Mesaje: 123
Anul acesta voi merge in circuit in Croatia. Ati fost pe acolo? Cum e?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Iul 2008 22:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2008 10:35
Mesaje: 407
Localitate: Bucuresti
Buna dragelor, saptamana trecuta am fost 3 zile la Hamburg "cel mai verde" oras al Germaniei. Va ofer cu drag cateva imagini de acolo... http://good-times.webshots.com/album/564187152nLtiqg

_________________
life is like a box of chocolates, you'll never know what you're gonna get
www.computerbild.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Iul 2008 23:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Frumoase poze si incantatoare locuri. Ce blande erau lebedele si ce cladiri impunatoare. Curatenie peste tot. Tare frumos cred ca a fost. Cu ce-ai venit de-acolo ? Ceva achizitii florale ? :wink:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 22 Iul 2008 15:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2008 10:35
Mesaje: 407
Localitate: Bucuresti
laura34215 scrie:
Frumoase poze si incantatoare locuri. Ce blande erau lebedele si ce cladiri impunatoare. Curatenie peste tot. Tare frumos cred ca a fost. Cu ce-ai venit de-acolo ? Ceva achizitii florale ? :wink:

Laura sa stii ca nu era chiar asa de curat peste tot. am vazut o multime de mizerie pe strazi chiar in piata centrala a orasului si cersetori care-si faceau nevoile pe la colturile cladirilor. Plus ca am avut o foarte neplacuta surpriza sa gasesc o cutie de bomboane pe care o cumparasem pentru mama desigilata in camera de hotel de 4 stele la care am stat :uff:
Asa ca... nu e totul chiar asa de perfect nici la nemti.
Cat despre plante, nu mi-am cumparat nimic de acolo in primul rand pentru ca nu am vazut nimic care sa merite, am vazut florarii destule dar aveau flori banale si foarte scumpe si chiar daca as fi vazut ceva care sa merite banii nu stiu care este regimul plantelor achizitionate din strainatate. Cum le aduci in tara, chiar daca le tineam in brate in avion cred ca trebuia sa le declar la intrarea in tara, poate sa si platesc vreo taxa pentru ele, nu stiu exact cum se procedeaza dar stiu ca sunt niste reglementari speciale privind plantele aduse din strainatate asa ca nici macar nu m-am gandit sa-mi complic existenta cu asa ceva.

_________________
life is like a box of chocolates, you'll never know what you're gonna get
www.computerbild.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Iul 2008 15:37 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2008 13:57
Mesaje: 336
Localitate: braila
frumoase fotografii !

dar , parerea mea e ca trebuie sa ne vizitam intai tarisoara si apoi sa visam la alte meleaguri. e drept ca la noi e mai scump ca in afara dar cred ca se merita; sunt atatea frumuseti de descoperit...


a nu se intelege ca am ceva cu cei care calatoresc; bravo lor ca se pot plimba si cunoaste cultura altor tari ,,pe viu''.

_________________
http://suzyka.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Iul 2008 18:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mar 2008 10:35
Mesaje: 407
Localitate: Bucuresti
suzyka sunt complet de acord cu tine ca mai intai ar merita sa ne vizitam propria tara. Romania are locuri si peisaje superbe chiar daca, din pacate pentru noi, industria turismului este la pamant si avem servicii foarte scumpe si f proaste. insa eu nu ma descurajez si trec peste aceste inconveniente alegand mereu sa locuiesc in pensiuni particulare in detrimentul hotelurilor.
noi de exemplu vom pleca in concediul de vara asta prin caransebes, turda, maramures si ne intoarcem prin nord catre moldova apoi inapoi in Bucuresti.
daca stie cineva pensiuni pe care sa mi le poata recomanda in Maramures si in nordul Moldovei la manastiri sa-mi dea si mie un mesaj privat. apreciez orice recomandare.
Multumesc

_________________
life is like a box of chocolates, you'll never know what you're gonna get
www.computerbild.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 24 Iul 2008 09:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Serendipity, il intreb pe tata de pensiuni in Maramures. Lucreaza la Camera de Comert . :wink: Dar si in Maramures sunt manastiri superbe. Iti recomand Rohia. E minunat acolo. Acolo a trait si a scris mult Nicolae Steinhart. Este o biblioteca imensa acolo iar casa in care a trait el este un mic muzeu. :wink:
Si in afara de Rohia iti recomand Manastirea Barsana . Un mic paradis. :D

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 25 Iul 2008 09:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Serendipity, ti-am trimis MP cu date de contact ale catorva pensiuni din Maramures. :pupici:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Feb 2009 01:54 
Neconectat

Membru din: 12 Feb 2009 11:50
Mesaje: 12
Cand o sa am suficient timp la dispozitie, am sa pun si eu poze din niste locuri superbe. Dar pentru asta chiar trebuie sa am timp, pentru ca am sute de poze, sunt pasionata de fotografiat si cand merg undeva nu ma mai opresc din facut poze :) Am poze din Groenlanda, Danemarca, Malaezia - insula Penang si Kuala Lumpur, Singapore. Va trebui sa selectez doar cateva pe care sa le postez si asta va fi destul de greu, pentru ca mie toate pozele mi se par superbe si merita a fi vazute, nu stiu cum sa fac sa selectez doar cateva :) Iar daca unele dintre voi sunt interesate de una din destinatiile acestea, va dau si recomandari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Feb 2009 11:17 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2007 18:49
Mesaje: 539
Localitate: galati
roxana, abia astept sa vad pozele...eu sunt tare interesata de ceea ce ne inconjoara,inclusiv alte tari, culturi.....dar din motive 'obiective' :D nu prea am calatorit; macar in fotografii sa vad cum e prin alte parti!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Feb 2009 11:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Roxana, ce de locuri minunate ai vizitat. Abia astept sa vad pozele. :wink:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Ian 2010 10:48 
Neconectat

Membru din: 27 Apr 2008 11:35
Mesaje: 6
Localitate: focsani
Va invit la plimbare prin Croatia,un tinut spectaculos!
http://lala.sunphoto.ro/Croatia_2009


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Ian 2010 11:26 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Multumim Lala, am calatorit impreuna cu tine.
Superb tinut :roll:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Ian 2010 12:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Ce poze frumoase si ce locuri minunate ! :bravo:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Ian 2010 12:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Frumoase locuri Lala, multumim de invitatie :Multumesc: :pentru tine: plimbarea virtuala a avut un efect deosebit. :floare:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001