Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 17 Mai 2024 14:36




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Margaretele
MesajScris: 30 Mai 2010 23:59 
Neconectat

Membru din: 23 Feb 2010 23:13
Mesaje: 54
Localitate: VASLUI
Vreau sa imi cer scuze in caz de mai este acest subiect,eu nu am vazut...Am plantat acum ceva timp margarete in gradina ,am mai citit si am inteles ca nu infloresc in primul an ,asa e?am semanat in rand cu niset bulbi de gladiole (acestea au iesit)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 31 Mai 2010 10:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2009 11:01
Mesaje: 151
Localitate: IASI
daca sunt semanate nu cred ca vor inflori; eu am luat de la piata tufe, in luna aprilie si iata-le.... http://gabrielabis.sunphoto.ro/gradina_2010/15075226
si mai sunt cateva tufe pe care le astept...ca au boboci...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: margarete
MesajScris: 31 Mai 2010 12:29 
Neconectat

Membru din: 23 Feb 2010 23:13
Mesaje: 54
Localitate: VASLUI
tufe nu am gasit,mai greu in vaslui sa gasesti ceva :( imi pare asa derau c anu vorinflori,ma bate gandul sa scot din pamant ce gasesc ,sau nu stiu,as vrea sa pun altceva.Ce sa fac oare?as vrea neaparat sa pun flori in randul gladiolelor,daca as pune dalii tot din seminte? :uff:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 31 Mai 2010 14:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2009 11:01
Mesaje: 151
Localitate: IASI
nu stiu ce sa spun legat de dalii..mai asteapta opinii de la "veteranii" intr-ale gradinaritului; dar daca ai posibilitatea sa faci o "excursie" pe la pietele din Iasi, gasesti: cineraria, salvia, craita, petunia cu 1,5 lei/ghivecelul si multe alte plante, sau in centrele comerciale de specialitate gasesti chiar margarete la ghiveci; uite ce am luat eu sambata cu 12 lei : http://gabrielabis.sunphoto.ro/achizitii_noi/15519991
eu zic sa nu scoti rasadurile..lasa=le sa creasca si la anul o sa te bucuri de flori; si la mine abia al doilea an de cand stau la curte, multe flori le-am luat anul acesta si nu vor inflori; dar stiu ca tb sa am rabdare, desi imi doresc tare mult sa le vad cu flori :wink:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001