Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 20:52




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Thailanda
MesajScris: 09 Mar 2010 13:54 
Neconectat

Membru din: 06 Mar 2010 12:22
Mesaje: 4
Localitate: Constanta
Am fost de sarbatorile de iarna in Thailanda,destinatie Pattaya si Bangkok.In afara de muuuultele soiuri de fructe,care mai de care mai ciudate si ieftine si florile absolut incantatoare,nu e nimic impresionant.Poate doar "decaderea morala" a locuitorilor care considera prostitutia o mserie de care sa se mandreasca,a parintilor care isi inchiriaza cu bucurie fetitele adolscente pentru a tine companie turistilor.Si fatul ca e cald pe cand la noi stam zgribuliti de frig :? .In rest e totul ieftin,cam la jumatatea preturilor de la noi,pe strazi exita siguranta,desi nu exista reguli.Toata lumea se indeletniceste cam cu ce ii taie capul,e saracie,dar ei par fericiti asa.Vezi casa prapadita langa vila impunatoare din centrul capitalei,la fel de mizere si neingrijite ambele.Mobilier in casele lor nu am vazut,dorm pe jos majoritatea,in loc de sifonier au agatate de niste bare niste umerase pe care stau hainele...Mananca mancarea pregatita in strada,sobolanii misuna precum la noi pisicile,prostituatele trec nestingherite de priviri curioase.Este o tara a contrastelor,in care libertatea isi spune cuvantul.Au dulciuri din lapte de cocos absolut delicioase,la mancare traditionala nu m-am riscat :mrgreen: In afara de biletul de avion care costa ceva peste 1000E,cine ajunge acolo se va descurca cu foarte putini bani scosi din buzunar.Totul e negociabil si daca te intereseaza un lucru,nu vei pleca pana nu il vei cumpara.Plaje superbe,animale,natura insa este cam artificiala.Ma asteptam la o vegetatie mai luxurianta.Recomand I-le Phuket,nu am ajuns,dar in Pattaya unde am fost cazata se practica mai mult turismul detestabil,nepotrivit,deci,pentru familii.O sa revin cu poze,cand imi voi da seama cum sa le postez.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 09 Mar 2010 16:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Dec 2007 20:41
Mesaje: 664
Localitate: Arad
Andra asteptam cu nerabdare pozele si eu am fost plecata de 2 ori in Mexic o tara nu prea bogata dar am venit cu amintiri de neuitate de acolo si biletul de avion a costat si la mine cu mult peste 1000 de euro ,dar eu zic ca a meritat . :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Mar 2010 01:12 
Neconectat

Membru din: 06 Mar 2010 12:22
Mesaje: 4
Localitate: Constanta
Ne povestesti si noua cum a fost,ce ti-a placut si mai ales ce nu ti-a placut,preturile cum sunt? :floare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Mar 2010 12:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
andra_deaconu scrie:
Ne povestesti si noua cum a fost,ce ti-a placut si mai ales ce nu ti-a placut,preturile cum sunt? :floare:


Andra, vezi ca simandanca a deschis topic despre Mexic la aceasta adresa http://www.flori-si-plante.ro/forum/vie ... start=0.... te rog, pune acolo intrebarea ta :lol:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001