Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 29 Mar 2024 13:41




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bella (jucaria vie a Aneimaria)
MesajScris: 27 Noi 2007 18:26 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Anamaria a spus:
Bella e a mea... adica a mea, dar am luat-o pentru soacra, la curte... Am plans duminica seara, luni si azi pana la pranz....
Ea e Bella: http://good-times.webshots.com/album/561550369ydlwQN

Am iubit-o instant. Dar e super bine. Are o curte imensa, o mama adoptiva (pentru ca eu sunt mama ei ) care trebuie sa o iubeasca, are tot ce-i mai bun de mancare...

Mi-e tare dor de ea.

Am sters mesajul initial ca am suferit mult... Dar acum m-am linistit, e bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Noi 2007 18:30 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
:Yes: :Yes: :Yes: ,
Stii cat l-am cautat, sa-ti raspund :uff:
E o mica jucarie vie Bella.
Si eu am un Cico mic care ma sufoca cu dragostea lui. Dar este si de o gelozie cumplita. Nu suporta sa fie pe planul 2. Se arunca pur si simplu in brate, se impinge, nu te lasa pana nu-l mangaii pe el sau sa-i vorbesti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Noi 2007 18:31 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Anamaria a spus:
Admin, am denaturat topicul pisicii... poate muti tu...

Cunoscandu-ma de 33 de ani, n-as fi crezut asa ceva...Sa ma indragostesc de un catel... sa plang ca am lasat-o la tara si ca nu e cu mine... Sa ma duc in - si sa-i cumpar (fara sa ma uit cat costa) zgarzi, jucarii, castronase, prajituri, mancare... N-as fi crezut...
Ma alina gandul ca ei ii e mult mai bine la curte, ca alearga, ca are spatiu...

Ma temeam pentru fiica mea, sa nu sufere ea, cand colo, cea afectata am fost eu... Dar sambata ma duc la ea.

Si multumesc Admin, e o jucarie. Sincer, e cel mai frumos catel, cel mai iubitor si cel mai destept.... ca e al meu...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Noi 2007 19:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2007 15:17
Mesaje: 416
Localitate: Bucuresti
Bella e o dulceata de catel... daca pot sa spun asa...
Eu sunt innebunita dupa animale de casa: catelusi, pisicute, soricei etc.
Animal Planet e postul meu preferat, v-ati dat seama, nu-i asa? :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Noi 2007 21:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Hai sa va mai spun (ca asa mi-e de dor de ea....). Pozele incep cu baita, pentru ca, atunci cand am luat-o mirosea ingrozitor... Nu puteai sa stai langa ea. Am mers cu masina cu geamurile deschise, ca simteam ca mor... Deci, cum am adus-o acasa, direct in cada i-am dat drumul. A fost extrem de cuminte. Apoi am sters-o, m-am gandit ca daca o usuc, se va speria de zgomot... in casa era destul de cald... Apoi a inceput joaca. Dar joaca, nu asa...

Seara i-am fiert doua oase. Pe primul l-a luat si a fugit cu el direct pe covor in sufragerie. Am vrut sa-i pun o carpa sub ea, sa roada pe carpa, dar m-a marait, de m-am si speriat... La al doilea os, n-a mai facut asa. L-a ros pe carpa, ba chiar ne-am si jucat cu el... Prima data am zis: ups, avem o problema- catelul trebuie sa accepte ca stapanul sa-i ia mancarea... Dupa aceea m-am linistit, ea era doar foarte calica si hamesita...

Am mai pus cateva poze... Sambata ma duc la ea. I-am mai luat doua jucarii :inger:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Noi 2007 23:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2007 15:17
Mesaje: 416
Localitate: Bucuresti
Sa-i mai faci poze... si sa ni le arati... sa o admiram si noi. Eu sunt deja topita dupa ea...:) E dulce foc. :)
... aaa, si sa ne mai povestesti. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: IUBITI-I, ca merita!!!!
MesajScris: 27 Noi 2007 23:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Sep 2007 19:49
Mesaje: 429
Localitate: Undeva intre pamant si cer...
Draga mea Anamaria


Bella este superba... nici nu pot sa spun mai mult, numele ei spune deja totul... :) Mi se face rau numai cand ma gandesc prin ceea ce treci acum, ca ai dat-o... Imi pare tare rau, stiu ca trebuie sa fie cumplit... Si noi de multe ori ne dam cu capul de pereti ca l-am luat pe Bach dar... am avut o situatie cand se punea problema de "a-l adormi" si ne-am trezit cu totii plangand... Deci, cred ca imi imaginezi prin ce treci... Stiu ca nu e usor cu caini in apartament... Iti spune asta un stapan de caine cu par lung si 85 de kg :)

Dar, hai sa privim partea buna a lucrurilor: Bella a ramas in familie si voi o iubiti la fel de mult basca o vizitati...

Eu iti doresc sa va bucurati mult de ea, sa fie sanatoasa si sa va umple sufletele...

Sa cresti mare, Bella!!!

_________________
Abra Mack
http://aerverde.wordpress.com/
http://claybijoo.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Noi 2007 00:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Anamaria, Bella este realmente frumoasa. Minunata si foarte potrivit nume i-ati ales. Imi imaginez ce e in sufletelul tau ca a trebuit sa o dai la curte. Dar poate e mai bine pentru ea. Va avea unde sa alerge, sa se joace. Pozele sunt minunate. Ce cuminte a stat la baita.
Eu am pisoi in casa. Si chiar azi i-am facut baita. Atata a mieuna si facea scandal si mare noroc ca are gherutele taiate ca altfel precis ma zgaria de numa'.
Si eu cumpar o gramada de jucarii pentru zvapaiatu' meu de-acasa. Si nu ma uit niciodata la bani sau la pretul lor. Cand plec din oras mereu ii aduc cate ceva. Si acum ca am fost in vizita la Baia Mare la mama i-am adus un soricel din plus. E copilul meu si il iubesc enorm de mult. E perfect normal sa iubesti un animal mai presus decat ti-ai putea imagina. Nu pot sa-mi mai imaginez acum viata mea fara Tzitzi. N-as putea sa traiesc fara sa-l aud cu toarce, cum miauna, cum sare de pe fotoliu pe canapea ... il ador. Deci, Anamaria, e normal sa te indragostesti de animale. La fel cum este perfect normal sa te indragostesti de flori si plante. Daca ar auzi unii oameni cum vorbesc cu floricele mele, cum le pup, cum le alint ... ar zice ca-s nebuna. Dar stiu ca voi ma intelegeti ... altfel n-as fi avut curajul sa va spun. :wink: Ce ? Voi nu faceti la fel ? Sunt convinsa ca da.
Azi am ramas profund dezamagaita cand am auzit la televizor ca politicienii romani nu vor sa infiinteze politia animalelor. Pentru ei e perfect normal sa vedem zi de zi animale schingiuite si chinuite si omorate in bataie. Ma doare sufletul cand le vad la televizor. Nici nu pot sa ma uit. Mi se taie respiratia. :(

Anamaria, Bella la curte o sa fie foarte vesela. Este foarte bine ca o poti vizita de cate ori ai posibilitatea, ca inca poti sa vezi cum creste si n-o sa te uite niciodata. Mai asteptam poze cu frumoasa. :OK:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Noi 2007 10:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
M-ati emotionat, motiv pentru care iar mi-au dat lacrimile.
Duminica voi mai pune poze.

Sun la soacra mea cel putin dimineata spre pranz si seara, sa vad daca a mancat, daca e vesela. Sunt convinsa ca ii e bine acolo. Noi vom avea maaaare grij de ea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2007 09:58 
Neconectat

Membru din: 04 Sep 2007 14:45
Mesaje: 74
Ce povesti interesante despre animalele voastre. Mi-a facut o reala placere sa le citesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2007 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Acum am venit de la Bella. Descarc pozele si imbaiesz copilul... Avem noroi si urme de labute si in gura.

O sa va povestesc... mai tarziu un pic. Important e ca ea e super OK, e fericita si :cutu: toata cutea :Yes:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2007 19:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Super !!! Ma bucur ca e bine Bella. Asteptam poze !!! :wink:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2007 20:14 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Deci toata lumea fericita si bucuroasa de revedere.
Asteptam si pozele cu cele doua protagoniste .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 11:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Haideti sa va povestesc:

El e Tutu Imagine si de cel putin 12 ani curtea e numai si numai a lui. Pare cam bleg in poza asta, dar garantez ca nu e. Acolo, in cos e locul lui favorit.
De el mi-a fost teama ca nu o va accepta-o pe Bella. Si trei zile nici n-a fost chip sa-i impaci. O maraia cum o vedea... Am incercat sa-i separam, sa stea el in alta parte a curtii (curtea soacra-mii e impartita cam in trei...), dar el smecher batran stia pe unde sa vina in curtea aceasta, cu casa... Pe Bella n-o puteau lasa singura in spate... Insa in trei zile, Bella s-a facut iubita chiar si de el. Acum, cand e super plictisit sau obosit, se duce singur in spate si o lasa pe ea stapana pe curtea lui favorita. Iar ea-l cauta si plange dupa el...
Ea e Bella Imagine si locul ei favorit e pe presul de la intrarea in casa, pres care pana la ea era impecabil de curat... Acum... soacra mea nu mai poate decat sa-l intoarca din cand in cand de pe o parte pe alta...

Cand am ajuns la tara, n-am mai avut rabdare sa bagam masina in curte si eu si fiica mea am intrat sa o vedem... La prima vedere nu ne-a recunoscut si ne-a cam latrat. Statea ascunsa dupa o masa si ne latra. Insa cand si-a dat seama cine suntem... sa vezi iubire, sa vezi tavaleala.
E rasfatata in curte, alearaga cat poate in tot noroiul care exista Imagine si ca un catel de soi ce e, se joaca cu mingea Imagine si fireste, cu sticle de plastic Imagine.

Si ca amuzament... Intru la un moment dat in bucatarie si mirosea asa bine... O oala fierbea pe foc si mi-a lasat gura apa de pofta... asa bine mirosea. Insa dezamagire... era supa pentru caini, din care urma sa le faca orez...Ca am uitat sa va spun, Tutu, acum, la batranete, mananca orez cu crantanele (din cele mai scumpe, pentru puii de ciobanesc german...) si conserve cu vanat, cu iepure si cu tot felul de minunatii... Iar Bella si-a descoperit o mare pasiune pentru paine (stiu ca nu e bine sa manance paine, insa socrii mei ii mai dau lui Tutu si Bella se duce si i-o fura...).

N-am mai plecat plangand, pentru ca mi-e clar ca ea e super bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 11:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Bella isi merita pe deplin numele !!! E o frumoasa !!!!!
Ma bucu ca ai gasit-o cum nici nu se putea mai bine. Este excelent ca are si un partener de joaca. Chiar daca Tutu e mai batran, este foarte bine ca are un prieten cu care poate "vorbi" in limba lor.
Ce mancaruri delicioase si foarte sanatoase primesc "copilasii". Este un semn ca si parintii (socrii) ii iubesc si au foarte mare grija de ei. Excelent.
Este foarte bine ca te-ai mai linistit, nu mai esti trista si ne-ai adus atatea poze frumoase si o poveste de vis.
Pupici dulci la Bella si Tutu !!!! :pupici:
Iar pentru tine multe cuvinte de lauda pentru grija ta pentru Bella si mult respect si aprecierea mea !!! :buchet:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001