Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 19:35




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 12:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Multumesc Laura... Iti spun, n-as fi crezut despre mine ca pot simti pentru un animal ceea ce simt acum pentru Bella. Am avut mereu tot felul de animalute mai mici... am avut si un catel cand eram mica... insa nu-mi aduc aminte sa fi avut asa sentimente fata de vre-unul. Mi-e clar, pe Bella ne-a trimis-o Dumnezeu... urmeaza sa vedem cu ce scop.
Abia astept ziua de sambata sa ma duc iar la ea (noi ne duceam la socrii o data la doua-trei luni....).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 12:43 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Draga Laura, ce poti spune despre cineva care atunci cand pleaca in concediu isi ia plantuta cu ea sa o aiba sub graja si observatie.
Este de inteles ca nerabdarea de a fi pe langa un sufletel care ii arata tot devotamentul si iubirea lui au topit-o.

In alta ordine de idei Anamaia, nu cumva Bella a venit cu scopul de a merge mai des la socrii :P Glumesc desigur. :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 12:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
:oare: :wink: :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 13:05 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Draga mea, nu am vrut sa te pun pe ganduri. :pupici:
Stiu eu, te duci pentru Bella, care te astepta :cutu: si-ti umple sufletul de bucurie si lumina. :Soare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 13:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Stii admin, am invatat ca in viata toate au un scop. Viata noastra e prea scurta ca ceea ce facem sa nu aiba un scop, un tel... sa nu se lege de ceva...
Mi-e clar ca toate intamplarile sunt dintr-un anumit motiv, au un scop, acum sau mai tarziu...

Nu ma pusesesi pe ganduri... (Glumeam cu :oare: )


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 13:18 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Sigur Anamaria si Bella are nevoie de voi, asta e o certitudine. :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2007 13:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Noi toti avem nevoie de un suflet bun si cald care sa ne astepte. Indiferent ca e caine sau pisica, sau papagal, sau hamster, sau broasca testoasa. Sau floare. Si florile au suflete.
Este atat de placut cand intri intr-o casa si vezi un animalutz zburdand de bucurie sau o floare minunata.
Dar daca mergi la o casa unde nu sunt nici flori, nici animale, parca totul e trist si apasator.
Anamaria, cu siguranta toate lucrurile din vietile noastre au scopuri, vizibile sau ascunse. Tot ce se intampla se intampla cu un anume motiv. Speram ca de fiecare data acesta sa fie unul care sa ne aduca bucurie in suflete si zambetul pe chip !!! :floare:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 09 Dec 2007 00:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Am fost in vizita la Bella. Creste ca din apa. E asa mare si frumoasa.... Are labele de doua ori mai mari decat Tutu, catelul de 12 ani, care nu-i chiar mic...

Sa va povestesc ceva nostim:
Le-am cumparat, in afara de mancare, vaccine, pastile anti-parazitare, fiole anti-purici...., si tot felul de prajuturele pentru catei (biscuiti de toate formele si toate culorile si niste prajuturi -asa se numesc-). I-am incercat pe amandoi sa vad daca mananca. Tutu manca orice, iar Bella doar niste biscuiti sub forma de os si acele prajuiturele. Daca luasem cate o punga din fiecare, am zis sa-i dam Bellei ce-i place, iar lui Tutu, restul. Si le-am dat intr-o parte unuia, in alta, celuilalt. Primul a fost Tutu, ca sa stea acolo, sa manance ce-i al lui si apoi Bellei, prajiturele. Tutu a tras cu ochiul si a venit si a luat cam 10 prajituri, una cate una, pana si-a umplut gura. Apoi a plecat la locul lui, le-a dat jos si a inceput sa le manance, pe fiecare in parte... Prima data am crezut ca de calic le inghite nemestecate, dar cand le-a dat jos si a inceput sa le savureze.... am crezut ca mor de ras...Bella n-a suferit, pentru ca era ocupata sa se joace cu noi...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Dec 2007 22:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Acesta e un forum vesel si nu prea sunt emoticoane care sa arate tristetea, decat acestea :( :cry:

Cand am luat-o noi pe Bella, erau doua cateluse, surori. Amandoua superbe. Una trebuia s-o luam noi si una un coleg al sotului. Noi am ajuns primii si am putut sa alegem. Am ales-o pe Bella, ca era mai mica... si mi-a fost mai mila de ea. Si cealalta era foarte draguta si un pic mai grasuta. Ei... in seara asta mi-a spus sotul meu ca sora Bellei a murit. A murit sugrumata cand i-a facut medicul veterinar un vaccin...
Nu am cuvinte... Sunt extrem de trista.

Maine si Bellei i se va face al treilea vaccin. Dar nu sunt ingrijorata, pentru ca stiu ca soacra mea n-ar permite asa ceva... (am sunat-o si i-am spus).Insa nu pot sa nu ma intreb de ce. De ce ne-a scos-o Dumnezeu pe Bella in cale, de ce am ales-o fix pe ea si nu pe cealalta, de ce a trebuit sa i se intample asa ceva bietului pui de catel...

Nu am vrut sa va intristez si pe voi... Vedeti ce inseamna o decizie. O mica decizie... Soarta...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Dec 2007 23:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Te rog spune-mi si mie : Medicul ii facea vaccinul ? cum oare cu medicul linga ea a murit sugrumata !? :( :cry:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 00:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Stai putin, ca nu pricep : cum adica sugrumata ? N-a stat cuminte la vaccin si a trebuit s-o sugrume ca sa stea cuminte s-o poata vaccina ? Apoi ala nu mai e medic, e nebun. :shock:
Ar fi putut sa refuze sa i se faca vaccin, daca era agitata, si s-o duca in alta zi la vaccin, cand, poate ar fi fost mai linistita. Ar fi putut sa faca multe altele ca sa nu fie nevoie sa apeleze la metode brutale ... dar, acum, cuvintele sunt de prisos.
Imi pare tare rau pentru biata catelusa. :cry:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 09:38 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Cum s-a intamplat de fapt? S-a sugrumat singurica de frica sau dorctorul i-a pus lat? :?:
Este incredibil. Imi pare tare rau.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 10:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Da, e incredibil. Doctorul a venit (din proprie initiativa) sa-i faca vaccin anti-turbare, cica. Si i-a pus de gat un lat, care se pune cica la caini, cand le face vaccin, ca sa nu muste (cred ca-i din acela, de au hingherii). Si latul acela nu a fost manuit corect si a sugrumat catelul. Da, cu medicul langa ea...

Imi pare tare rau ca v-am dat asa vesti proaste. Dar aseara stateam si ma gandeam ce inseamna un gest, o vorba, o alegere. Poate insemna chiar a trai sau nu... Bella, mititica, a avut mai mult noroc (si sper sa aiba si de acum incolo). Cand am sunat-o pe soacra mea sa-i spun sub nici o forma sa nu lase medicul sa-i puna lant din acela de gat, mi-a raspuns chiar suparata: "dar cum crezi ca as accepta asa ceva. O tine socra-tu in brate cat ii face vaccinul..."

De aceea zic mereu: Doamne indruma-ne pe drumul cel bun si lumineaza-ne Doamne calea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 11:06 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Si eu am 2 catelusi de fapt sunt mari ca varsta, dar de talie mica.
Unul din ei Cuturel, este mai moracanos, cand vrei sa-i faci un vaccin sau vrei sa-l dai cu vreo solutie te simte. Nu te lasa sa pui mana pe el. Maraie destul de tare. Chiar daca nu vede este incredibil ce simt are. Cand trebuie sa-i facem vaccin este un chin, trebuie sa-l prindem cumva pe langa un zid si tinut de cap. Daca nu reusim in asa fel incat sa nu-l lovim il lasam. Dar cum sa pui lat, este inconstienta in zbaterea lui sigur ca se sugruma. Da fara comantarii ca sunt multe de spus.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 11:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Anamaria, chiar sunt revoltata ca un medic veterinar a fost asa stingaci si practic a omorit ciinele ! E cu semn de intrebare intimplarea. :roll:
La vaccin, animalul primeste mai intii un calmant pe cale bucala in apa, lapte, etc. In acest fel medicul veterinar se protejaza sa nu fie muscat, zgiriat, lovit,etc. :lol:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001