Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 29 Mar 2024 08:00




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 11:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Da, voi aveti dreptate. Si sora Bellei a ajuns undeva la tara, tot pe langa Bucuresti. Probabil ca medicul de acolo are metode mai ... mai nu stiu cum... Cert e ca si sotul meu stia de acel "lat", si soacra mea... Eu am auzit prima data ca asa se practica la tara cand vaccineaza cateii (anual). Ma rog... Asa a fost sa fie....

Sambata, desi am extrem de multa treaba, mergem la Bella. Sotul meu i-a construit o cusca, mai mult decat luxoasa. Sa vedem ce parere o sa aiba catelusa :lol: .

Mi-a povestit soacra mea, ca duminica, atunci cand a inceput sa ninga, s-a speriat teribil. A stat numai pe scara aceea si nu se mai ducea dupa ei prin curte, cum facea de obicei. A prins curaj cand a iesit Tutu din cosul lui. Si apoi cica a fost o joaca pe ea... Alerga si sarea sa prinda fulgii.
Si ce mai face: ii mai ia papucii soacra-mii de la usa si in schimb ii pune ce gaseste prin curte: o bucata de lemn, o sticla de plastic... Asta pentru ca soacra mea o cearta ca-i ia papucii, si probabil, ca s-o imbuneze, aduce altceva in loc :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Dec 2007 12:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
S-a speriat de zapada ? :P :lol: :lol:
Pup o fetita curajoasa, pana la urma si-a facut curaj. Se evzi ce-o sa-i placa si ce-o sa se mai zbenguie in zapada !!! :Yes:

Imi pare rau pentru biata catelusa. Nu asa ar trebui sa procedeze un veterinar. Latul se foloseste pentru vaci, cai, bivoli. Pe caine il pot tine 2 - 3 oameni. Si nu cred ca l-ar fi muscat. Dar ... unde nu e cap ... :cry:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 22 Dec 2007 22:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Va era dor de Bella mea?
Mie mi-era teribil. Asa ca am lasat totul balta si azi am mers pana la ea. Cred ca in doua luni va fi cat mine.

Imagine Imagine

E o veselie toata. Ca noi ne deconectam de cotidian cand ajungem acolo, n-ar fi mare lucru. Insa Tutu, catelul batran parca e la prima tinerete. Alearga cat e curtea de mare, se tavaleste si se joaca cu Bella si, mai ales, latra de nu se poate ori de cate ori cineva se apropie de poarta. Fiind asa batran, se mai plictisise si latra doar in cazuri de extrema urgenta si numai din cotet. Latra pana iesea cineva afara, insa numai daca persoana care intra era strain complet. (mai veneau tigani la poarta si strigau pana raguseau, ca Tutu nu latra, daca nu intrau :ha ha ha: ). Ei... dar acum, numai ce e o urma la poarta, sa vezi latrat. Si fug amandoi spre poarta... Dar numai Tutu latra. Bella asteapta pe oricine ca sa se joace :ha ha ha:

:dans: :cutu: (asta am facut noi si catelul azi)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 24 Dec 2007 12:01 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Sigur ne era dor sa vedem ce mai face Bella.
Dupa ritmul de crestere foarte curand te va ajunge :)
Se vede cat este de iubita si ingrijita. Un catel fericit. Bravo.:bravo:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Ian 2008 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Am fost azi in vizita la Bella. E disperata dupa zapada:
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Ian 2008 18:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
He, he ... se vede ca ii place la nebunie !!! :dans:
Pupici la frumoasa !! :pupici:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Ian 2008 20:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Multumesc. Sa stii ca si ei ii place sa pupe... :dans 2:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Ian 2008 10:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Inseamna ca e tare alintata.
Si mie imi place sa fiu pupata , mai ales de frumoasa ta Bella !!! :pupici:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 01 Mai 2008 18:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Vroiam sa v-o mai arat pe alintata nostra de Bella:
Imagine Imagine Imagine Imagine.

Va intrebati de ce se ferea fiica mea de Bella (in a treia poza)? Pai uitati de ce: Imagine. Era un pui care Dumnezeu stie cum a venit de la vecini pe sub gard si pe care fiica mea chiar l-a salvat, in sensul ca l-a vazut inaintea Bellei. Ca daca-l vedea ea prima....

Cum va spuneam Bella este o alintata. Insa, cu toate astea, a inteles ca acea curte ii apartine si cand intra cineva care nu e de-al casei, e nenorocire. Nenorocire de-a dreptul, in sensul ca nu se potoleste pana persoana nu iese din curte. Astfel, daca soacra mea are musafiri, Bella latra pana pleaca musafirii. Ca asta inseamna 5 minute sau doua ore, nu conteaza... Si pentru ca e deja foarte mare si e extrem de puternica, atunci cand chiar trebuie sa intre cineva in curte, trebuie sa o lege. Ca altfel nu e chip. Acum doua saptamani am incercat eu si cu cumnata mea sa o tinem pana musafirul intra in casa si ne-a daramat pe amandoua. Norocul musafirului a fost ca nu apucase sa faca decat doi pasi de la poarta, pasi pe care i-a facut repede inapoi. Insa am siguranta ca in timp va intelege cand si la cine sa latre si ca nu toti sunt dusmani.... Poate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 01 Mai 2008 20:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Chiar e o alintat Bella. :P Si musafirul e un dragalash. :pupici:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 01 Noi 2008 17:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
:)
Nu v-am mai spus de mult nimic de Bella.
S-a facut mare, e o jucausa. E innebunita dupa mingii si adora sa te joci "fotbal" cu ea.
Insa are un simt al proprietatii extrem de dezvoltat. Tot satul o cunoaste si toata lumea e extrem de prudenta. Nimeni nu se apropie macar de gard pana Bella nu e inchisa in alta parte a curtii... Ca oricum, daca se apropie cineva de gard incepe sa latre, de socrii mei stiu ca vor avea musafiri, asa ca mai intai o "rezolva" pe ea si apoi primesc musafirii.
Ei bine, intr-o zi, venisera niste unii de vand tot felul... Soacra mea are o slabiciune pentru cratiti. Asa ca a iesit la poarta. Pe Bella n-a mai inchis-o, ca vanzatorii nu intrau oricum in curte. Si spre uimirea soacra-mii Bella intr-un final s-a potolit si nu a mai latrat. Bun... Greseala facuta de soacra mea e ca nu a inchis poarta cu zavorul. O tinea ea cu mana inchisa. Si intr-o viteza de nedescris, Bella a bagat botul si a reusit sa deschida poarta si pe-aici ti-e drumul. Fractiune de secunda soacra mea a inlemnit. Apoi s-a apucat sa alerge dupa ea.
Era lume pe la poarti... cand o vedeau pe Bella intrau instant in curti. Ea, saraca, fiind prima data iesita din curte, mirosea (placerea ei cea mai mare) fiecare cm patrat. Pana se apropia soacra mea. Apoi o lua la fuga.... Nu mai era nimeni in sat pe strada :lol: Toata lumea se refugiase.... Ma rog, intr-un final a reusit si a prins-o... Nu a facut nimic nimanui. Nu a latrat, nu a facut scandal... Insa toata lumea o cunoaste ce face la ea in curte. Asa ca toti erau inspaimantati.

Cand mi-a dat soacra mea telefon si mi-a povestit.... am incremenit. Mie mi-e un pic teama de ea, ca e extrem de puternica, pare ca e si rea si, in plus de toate, e needucata (ca nu a avut cine). Nu prea te poti intelege cu ea, decat daca e dispusa ea sa te inteleaga... Asa ca faze din astea pe mine ma ingrozesc. :cutu:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 01 Noi 2008 18:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Tare curioasa. E bine ca a fost cuminte in mica "excursie" in afara gardurilor . :wink:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001