Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 14:24




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Aug 2008 13:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Draga Lucica, te rog iarta-mi indrazneala ca voi pune un anunt de adoptii aici.
Am o prietena la Bucuresti care, de ani de zile, aduna de pe strada pisici mari si mici, le ingrijeste si apoi incearca sa le gaseasca stapani.
Are 8 puisori adorabili si ii ofera gratuit oricarui iubitor de animale. Merita o viata mai buna decat in strada, unde sunt atatea pericole.
Daca doriti careva sau stiti pe cineva care isi doreste un pisic mic de 6 - 7 saptamani, aveti datele de contact pe poza.

Imagine

Daca am gresit postand anuntul aici, te rog Lucica sa ma ierti si il poti sterge. :roll:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Aug 2008 14:31 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Cum sa ma supar Laura, pentru asemenea sufletele nevinovate trebuie sa facem ceva.
Ar fi bine sa faci un topic cu Pisicute spre adoptie sau cum vrei tu, tot aici la Animale de companie pentru a fi mai vizibil.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Aug 2008 14:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Multumesc Lucica. :pupici: Am facut un topic nou.

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2008 12:42 
Neconectat

Membru din: 12 Mai 2008 13:59
Mesaje: 32
Este destul de greu sa ai o grardina frumoasa si in acelasi timp animale
Cu pisicile este mai usor dar cu cainii eu zic ca este o adevarata provocare
Cainii au un dar de a distruge toate plantele din jurul lor, dar daca vrei si una si alta trebuie sa faci compromisuri si pot spune ca merita
Eu am 3 caini si a trebuit sa fac niste schimbari majore prin gradina
aceasta este gasca mea :
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2008 13:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2008 11:54
Mesaje: 328
Daca ai Coker mi se pare normal ca trebuie sa faci compromisuri. Stiu ca sunt foarte plini de viata , agitati , veseli si e suficient sa fie unul asa ca si ceilalti fac la fel.Nu-ti sapa gropi prin curte ? Oricum sa-ti traiasca , sa fie sanatosi si sa-ti descreteasca fruntea cu traznaile lor. :dans:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2008 15:32 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2007 18:49
Mesaje: 539
Localitate: galati
Cristina, ai o gasca pe cinste! am si eu 2 pisici (am avut si caine, dar a murit) desi stau la bloc....plus o gramada de plante prin camere si balcoane... :dans:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2008 19:58 
Neconectat

Membru din: 05 Aug 2008 11:05
Mesaje: 17
Localitate: Constanta
Oare de ce nu ma mir de reamenajarea gradinii?
Primii 2 caini deja sunt blazati - unul are 14 ani si din cauza unui cancer testicular este foarte nervos si nu face altceva toata ziua decat sa-i certe pe ceilalti 2.
Al 2-lea are 7 ani si de 2 luni a adoptat puiul care l-a primit fii-mea de ziua ei ( de parca 2 caini nu erau deajuns).
Cel mic care are acum 4 luni a rearanjat gradina si ptr.ca nu i-a placut o crizantema a rupt-o si molfait-o.Dar tot floarea a fost mai harnica si nu s-a dat batuta.
Toate tufele de ardei iute ornamental au disparut,planutele de motul curcanului soi pitic nu mai sunt,muscatele au fost roase dar se incapataneaza sa reziste,trandafirii au fost sapati- probabil ca eu nu-i ingrijeam destul iar bradutul aclimatizat cu chiu cu vai de la munte a fost ros si nu mai are crengi decat pe o singura parte.
Asta timp de 2 luni ca acum nu mai incape prin gard si inca nu a invatat ca in gradina se poate intra si sarind gardul.
Dar la cum evolueaza nu cred ca mai e mult!

_________________
http://anadana.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2008 21:23 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2007 18:49
Mesaje: 539
Localitate: galati
pe jumatate ma amuz de ce se intampla in gradina ta dar pe de alta parte, cand stiu cata munca si timp ai investit in amenajarea ei, parca imi vine sa plang...dar asta e, trebuie sa gasim calea de mijloc atunci cand iubim si animalele si florile :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Aug 2008 13:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Cristina, sunt tare frumosii cainii tai ! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca multa bucurie si mai putina treaba prin gradina, sa fie mai cuminti . :D

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Aug 2008 12:20 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2008 13:57
Mesaje: 336
Localitate: braila
tare neastamparati mai sunt catelusii !

cand era mica suzyca mea a sapat curioasa intr-un ghiveci cu flori pana a scos 1/3 din pamant, in sufragerie.cine stie ce credea ca gaseste acolo... dar acum e o domnisoara eleganta si cam zurlie si totusi foarte cuminte si nu strica nimic. am fost cu ea si la tara si nu a deranjat nimic in curte. insa are o curiozitate: vrea sa stie ce viteza prind puii de gaina si ii alearga pana ii prinde. ii cam lesina cu pupaturile....dar in rest nu le face nimic.(dupa, sunt buni de pusi in tigaie...)

_________________
http://suzyka.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Aug 2008 19:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2008 23:58
Mesaje: 186
Localitate: Bistrita
cam pupacioasa ............. :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Oct 2008 09:46 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2007 18:49
Mesaje: 539
Localitate: galati
un membru nou al familiei:Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Oct 2008 09:58 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Elena, ghemotocul Iris e fenomenal. Mi-a facut realmente o bucurie, chiar am ras vazandu-l.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Oct 2008 18:09 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2008 13:57
Mesaje: 336
Localitate: braila
elena, e chaw-chaw (cred ca am scris corect)?
e foarte frumos. si se va face foarte mare si blanos. il tii in casa alaturi de pisoi? obisnuieste-l de mic sa fie periat zilnic.
sa-ti traiasca si sa fie sanatos.

_________________
http://suzyka.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Oct 2008 09:13 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2007 18:49
Mesaje: 539
Localitate: galati
e chow-chow! si mi-e drag .....pisoii il ignora(deocamdata) :D


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001