Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 23:10




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 11 Mar 2009 11:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Referitor la bioenergeticieni ... eu sunt mai sceptica :roll: ... am fost la unul si cred ca era putin escroc, deoarece n-am simtit absolut nimic :roll: De-atunci n-am mai incercat altul .

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 11 Mar 2009 12:18 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2009 14:06
Mesaje: 90
Eu nu pot spune ca sunt sceptica.Cred ca exista oameni cu anumite puteri energetice, dar cred ca marea masa de bioenergeticieni sunt excroci.S-au inmultit ca ciupercile.
La fel si cu plantele minune sau cu apa buna la toate.Plantele cu proprietati de vindecare sunt fiecare pe o anumita problema, nu exista panaceul univarsal. Periodic apar si teorii cu energia, cu apa buna la toate, cu aloe care rezolva orice boala, etc.
Sunt putin sceptica cu apa asta scuturata si sa spun de ce. In primul rand, se zice ca aceasta energie a omului este blocata de anumite materiale,mai ales de plastic.Deci, apa din sticla de plastic e fara valoare, mai ales ca plasticul si emite substante nocive.
In al doilea rand energia noastra poate fi benefica sau malefica,se vede clar pe hartile de energie, cand ai o suferinta nu ai energia buna, sau daca esti suparat, nervos,etc.
In concluzie, nu tot ce se spune ca e miraculos este intr-adevar, iar chestia cu apa are multe semne de intrebare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Mar 2009 12:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
laura34215 scrie:
Referitor la bioenergeticieni ... eu sunt mai sceptica :roll: ... am fost la unul si cred ca era putin escroc, deoarece n-am simtit absolut nimic :roll: De-atunci n-am mai incercat altul .


Laura, :pupici: mai mult ca sigur ca a fost un escroc dar nu trebuia sa te dai batuta. Chiar in Timisoara aveti un bioenergetician/terapeut foarte cunoscut si anume pe Tiberiu Molnar. Chiar daca si-a deschis cabinet si la Bucuresti in mod sigur mai vine si prin Timisoara.
Iti dau un link unde poti sa citesti despre el ! :floare:

http://www.tiberiumolnar.com/ro/

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Sep 2009 14:55 
Neconectat

Membru din: 02 Noi 2007 13:25
Mesaje: 458
Localitate: Bucuresti
Alimente cu efect diuretic puternic, care pot ajuta la eliminarea excesului de apa retinut de organism (Salate de cruditati ,sucuri stoarse proaspat)

Sparanghelul este o leguma care contine asparagina, un alcaloid care stimuleaza activitatea rinichilor si imbunatateste procesele circulatorii la nivel renal. Tot sparanghelul mai contine si o serie de substante care ajuta la eliminarea toxinelor din oganism, prin descompunerea acidului oxalic (care are tendinta de a uni celulele grase).

Sfecla rosie este un aliment diuretic puternic si actioneaza favorabil asupra functiilor ficatului si ale rinichilor, avand un puternic efect detoxifiant. In plus, sfecla contine fier, care ajuta la imbunatatirea compozitiei sangelui. Clorul continut in sfecla ajuta la eliminarea depozitelor de grasime, prin mobilizarea functiilor sistemului limfatic.

Varza este o leguma cu actiune diuretica, bogata in iod si sulf, ceea ce ajuta la curatarea mucoaselor intestinale si stomacale, de aceea este indicata persoanelor cu depuneri de grasimi abdominale.

Morcovul este o leguma cu actiune detoxifianta, datorita continutului mare de beta-caroten (o forma de vitamina A).

Telina are un continut ridicat de calciu aflat intr-o forma biodisponibila, pura si care poate accelera functiile sistemului endocrin, conducand inclusiv la reglarea echilibrului hidric. De asemenea, telina are un continut mare de magneziu si fier, care ajuta procesele de detoxifiere a organismului.

Castravetele
are un continut mare de sulf si siliciu, minerale care stimuleaza functia renala, ajuta la indepartarea acidului uric si stimuleaza procesele de ardere a grasimilor.

Usturoiul si ceapa sunt alimente cu efect diuretic si care sunt listate intotdeauna printre alimentele care ard grasimi.

Uleiurile continute in usturoi au efect detoxifiant, favorizand un peristaltism (contractie) accentuat. Ceapa, ca si usturoiul, contine minerale si uleiuri organice care stimuleaza metabolismul si echilibreaza balanta hidrica.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Mar 2010 14:47 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Nu stiu daca stiti dar am gasit te net."DROJDIA DE BERE".
Este foarte buna si drojdia de bere.Are toata gama de B-euri.E buna si pentru boli cardio-vasculare,si pentru anemii.Pentru ficat,rinichi,anee,chear si pentru cei care au (doamne fereste cancer).
puteti sa va uitati daca vreti.A si imunitar.Chear si cura de slabire se poate face cu drojdia de bere.Sunt in farmacii si pastile de drojdie de bere.Dar se pot face cure cudrojdie de bere absolut pentru orice vreti.
poate ca ati auzit pina acuma.Dar eu v-am mai spus o data. :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Mar 2010 22:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Mar 2008 02:31
Mesaje: 258
Localitate: CA
ei, interesant subiect!! :buchet:
completez si eu la infarct, simptomele sunt similare cu indigestia, doar ca bolnavul devine confuz mintal! :wink:

drojdia de bere e f sanatoasa, dar eu cred ca e mai buna in stare bruta, neprelucrata pt consum! pt acnee se paote face masca pe fata(eu am incercat-o demult, e faina)...iar oral stiam ca se ia pt pofta d emancare si deficit de vit B.
ps...la cate flori am imi trebuie o damigeana de apa!! :lol: eu le ofer dragoste...si ma raspaltesc cu flori! :floare:

_________________
albumul meu:

http://s152.photobucket.com/albums/s168/aveflori/?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Mar 2010 20:25 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Imi pare rau de voi fetelor cu "infarctul miocardic" dar sa stiti ca se poate repeta daca nu aveti grija.Mai ales medicatia pe care ati primit-o trebuie respectata si regimul.
Daca stiti ce este infarctul miocardic atunci va puteti da seama ca e periculos fara regim si tratament.
Nu vreau sa va sperii dar acesta e adevarul.
Eu din experienta mea de-a lungul anilor mi-am dat seama ca este foarte periculos. Apar tot felul de complicatii pe linga asta si nu e placut. Mai ales ca sunteti si tinere.
Aveti grija de voi.Va pup.

:pupici: :pupici: :pupici: :pupici: :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Mar 2010 20:28 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Nu stiu ce am facut de o esit asa cadrul in care am scris :oops: da imi cer scuze,ca nu stiu cum sa il repar. :oops: :pupici:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001